Powiedz o nas znajomymShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook

Płytki Imola Ceramica

Imola Ceramica czyli marka Cooperativa Ceramica d’Imola to włoska fabryka ceramiki, projektująca i produkująca szeroką gamę płytek ceramicznych.

Płytki ceramiczne Imola Ceramica to płytki projektowane nie tylko do wnętrz współczesnych, ale również na potrzeby stylu klasycznego, rustykalnego czy tradycyjnego, służące również do renowacji budowli zabytkowych. Fabryka oferuje szeroką gamę kolekcji mających na celu uchwycenie tradycyjnego ciepła domowego ogniska oraz jednocześnie odzwierciedlenie najnowszych inspiracji współczesnych projektantów.

Płytki Imola Ceramica definiowane są często jako „Made in Italy” design, będący syntezą najwyższej jakości i innowacji.

Imola Ceramica powstała w 1874 roku jako fabryka naczyń i majolik. Od 1913 roku, wykorzystując bogate doświadczenie w dziedzinie technologii zdobienia ceramiki oraz podążając za światowymi trendami w designie, produkcję przekierowano w stronę wytwarzania płytek ceramicznych i okładzin.

Misję Imola Ceramica odzwierciedla logo firmy – pracowita pszczoła. Symbolizuje ona nie tylko pracowitość, ale również perfekcyjność i niepowtarzalność wyrobów.

Warto dodać, że Imola Ceramica dba o ochronę środowiska naturalnego, podejmując zrównoważone działania na rzecz ekologii. 90% odpadów przemysłowych z procesu produkcji podlega procedurze odzysku. Dzięki zastosowaniu recyklingu w produkcji ceramiki sukcesywnie ograniczane jest wykorzystywanie zasobów naturalnych.

Zapraszamy Państwa do salonów sprzedaży z wyposażeniem wnętrz GALERIE VENIS w Warszawie do zapoznania się z aktualnymi kolekcjami Imola Ceramica oraz do naszego sklepu internetowego!