Powiedz o nas znajomymShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Facebook

Płytki kuchenne w aranżacjach

Płytki ceramiczne do kuchni to najpraktyczniejszy i najpopularniejszy materiał do wykończenia ścian i podłóg. Bogactwo wzornictwa, stylistyki i kolorystyki płytek będących w ofercie GALERII VENIS może przyprawić o zawrót głowy.

W ofercie wielu producentów znajdziemy płytki dedykowane do kuchni, zwykle w mniejszych formatach, o „kuchennych” wzorach oraz wiele rodzajów mozaik. Cieszą się one od lat niezmiennym powodzeniem, lecz obecnie zdecydowanie częściej w kuchniach stosuje się płytki o wzorach uniwersalnych, w dużych rozmiarach, np. płytki VENIS – 33 x 100 cm. Płytki takie ułożone bezfugowo lub na minimalną fugę (rekomendowane przez producenta) dają wrażenie jednolitej, niczym nie podzielonej powierzchni. Wielu klientów wybiera również takie rozwiązanie z uwagi na jego praktyczność.

Warto wspomnieć również o płytkach drewnopodobnych, które często stosuje się zarówno na podłodze w kuchni jak i na ścianach. Obecnie produkowane płytki drewnopodobne są trudne do odróżnienia od naturalnego drewna – inspirowane naturą, idealnie imitują różne gatunki i kolory drewna.

Płytki kuchenne jednak, oprócz walorów estetycznych, powinny spełniać jeszcze inne wymagania. Przede wszystkim płytki zarówno ścienne jak i podłogowe muszą być szkliwione. Oznacza to, że płytki nie wchłaniają tłuszczu ani brudu, są zmywalne, a więc łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie zdecydowana większość płytek, produkowanych przez uznane światowe fabryki, spełnia to wymaganie. Dotyczy to również płytek strukturalnych oraz płytek przestrzennych (3D) z hiszpańskiej fabryki VENIS. Płytki te, mimo swojej niejednolitej faktury, nadają się do zastosowania jako okładzina ścian w kuchni, ponieważ są szkliwione, a więc łatwo zmywalne.

Wybierając płytki na podłogę w kuchni należy zwrócić uwagę na parametry twardości płytek (aby nie pękły, kiedy spadnie na nie twardy przedmiot ), odporności na ścieranie (szczególnie w kuchni są miejsca, po których dużo się chodzi) oraz antypoślizgowości. W kwestiach tych pomocą służy Państwu personel w salonach sprzedaży GALERIE VENIS w Warszawie, który pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań zarówno pod względem użyteczności w kuchni, designu jak i finansów.

Zapraszamy również do sklepu internetowego GALERIE VENIS.